İrem Altuk Kimdir?

SİZİN DÖNÜŞÜMÜNÜZ BENİM TUTKUMDUR

Kişisel antrenörünüz, motivasyon ve sağlıklı yaşam koçunuz. Yağ yakmak, kas kütlesi artırmak, duruşunu mükemmelleştirmek ve daha fazlasıyla en iyi kendin olmak için ihtiyacın olan bilgi, araçlar ve desteği sağlıyoruz.

İREM ALTUK KİMDİR?

İrem Altuk, 16 Ağustos 1994’te İstanbul’da doğdu. Çocukluğunun büyük kısmını burada geçirdikten sonra, ailesiyle aldıkları bir kararla 12 yaşındayken Bodrum’a taşındılar ve 4 yıl kadar orada yaşadı. İçinde her zaman barındırdığı enerjik ve hareketi seven yanı, Bodrum’un güzel havası, doğası ve şehirden uzak özgür yapısı ile daha da canlandı. Böylelikle onu hayatının geri kalan kısmında sağlıklı yaşam ve spora tutkuyla bağlayan sayfa açılmış oldu.

Sporu hayatına çocuk yaşta dahil eden İrem Altuk, liseye başlarken severek tercih etmiş olduğu “Yabancı Diller” bölümünde aldığı eğitimin de devamını getirerek, 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümüne yerleşti. Burada lisans eğitimine devam ederken, sporla ilgili de kendini profesyonel anlamda geliştirebilmek adına eş zamanlı eğitimler almaya başladı. 2014 yılında sporu hayatına profesyonel alanı olarak almak istediğine karar vererek, üniversite eğitiminden gelen İngilizce dil hakimiyeti avantajını kullandı ve Öğrenci Değişim Programı ile 2015 yılında New York’a giderek yılın yarısını orada, Binghamton University’de geçirdi. Burada spor ve fitness ile ilgili dersler aldı, çok sayıda etkinlik ve workshop’a katılarak bilgi ve yetkinliğini artırdı. Ayrıca 2015 yılı Nisan ayında New York’ta düzenlenen NPC Vücut Geliştirme ve Fitness yarışmasına katılarak hayatında ilk kez bu alanda lisanslı, müsabık bir sporcu oldu. Bu yarışma vesilesiyle, sektör içinde dünyaca ünlü birçok profesyonel ile tanışma ve bağlantı kurma fırsatı elde etti.

Türkiye’ye geri döndüğünde; aldığı eğitimler, edindiği tecrübeler ve bu işte iyi olma isteği ile Macfit çatısı altında Personal Trainer (Kişisel Antrenör) olarak hizmet vermeye başladı. Çalışmaya başladığı günden itibaren, yüzlerce kişinin hayatına dokunmakla ve harika başarılar biriktirmekle kalmadı; eğitimlerine yenilerini eklemeye ve kendini her daim yenileyip güncellemeye devam etti. Bugün, dünyanın en büyük ve prestijli sertifika organizasyonlarından ACE ve NASM’in uluslararası geçerliliği olan eğitim sertifikalarına sahiptir.

İrem Altuk halen birebir derslerine devam etmenin yanında, Türkiye’de mevcut bulunan “fitness uzaktan eğitim” sistemlerine inovatif çözümler eklediği websitesi aracılığıyla, Türkiye’nin dört bir yanından danışanlarına erişmektedir.