1 Eylül 2019

ÜÇLÜ BAŞLANGIÇ SÜPER PAZARTESİ

Uzaktan Eğitim Fitness – ÜÇLÜ BAŞLANGIÇ SÜPER PAZARTESİ

Herkese selamlar! Bugün 1 Eylül. Yani artık resmi olarak yazı geride bırakıp sonbahara, iş ve okul sezonuna geri dönmüş bulunuyoruz. Bu ilk başta biraz üzücü bir gerçekmiş gibi gelse de, bence birçoğumuz tatil düşünceleri ve kaçamaklarıyla bölünmeyen rutinimizi içten içe özledik 🙂 Şimdi tekrar hedeflerimiz için sıkı çalışma vakti! Ben de bugün gerek uzaktan eğitim fitness paketleriyle ilgilenenler, gerekse sporu hayatına düzenli bir şekilde tekrar dahil etmek isteyenler için güzel birkaç başlangıç önerisi yazacağım.

Yarın pazartesi. Hem de öyle bir pazartesi ki, hem haftaya, hem aya, hem de değişen mevsime yeni başladığımız bir pazartesi! Bana göre yeni kararlar almak ve bir şeyleri değiştirmek için illa ki bir “pazartesiyi” beklemeye gerek yok. Ancak genel eğilimimiz, yeni kararlar almak ve özellikle de bu kararlara uygun ilk adımı atmak için haftanın başını beklemek olduğu için, yarını güzel değerlendirebileceğimizi düşünüyorum. Bu fırsatla ilgili coşkumu size daha iyi geçirebilmek için yazımın geri kalanında yarın için “üçlü başlangıç süper pazartesi” diyeceğim! 🙂

ÜÇLÜ BAŞLANGIÇ SÜPER PAZARTESİ İÇİN ÖNERİLERİM

Sabah uyandığınız anda, gece perdeleri kapatıp yatanlardansanız, öncelikle hemen gidip perdeleri açmanızı isteyeceğim. Güneşi görün, ışığı odanıza alın ve sıcaklığı hissedin 🙂

Güneş ışığını görerek uyanmak, vücudumuzun daha sağlıklı işlemesine yardımcı olur. Çalan alarmdan veya işlerinizi yetiştirmek için hesaplayıp yataktan ayrıldığınız saatten bağımsız olarak vücudunuz, güneşi hissederek sabah olduğunu ve günün başladığını anlar.

Işığın güzel enerjisiyle günü karşıladıktan sonra, kendinize bir bardak su koyun. Güne su içerek başlamak, metabolizmanız için sağlıklıdır. Gece boyunca susuz kalmış vücudunuzun suya ihtiyacı vardır.

Kişisel bakımınızı da yaptığınızda uyanma ritüelinizin tamamlandığını varsayarsak, sıra günün ilk öğünü kahvaltıya gelir. Yarın, üçlü başlangıç süper pazartesiye uygun bir kahvaltı yaparak, güne bir şampiyon gibi başlayın! Yumurtanız, yeşillikleriniz, yulaf ezmeniz, ceviz veya diğer çiğ yemişleriniz kahvaltınızda uygun porsiyonlarda bulunsun. Almanız gereken sağlıklı yağ, protein ve karbonhidrat miktarını alarak enerjinizi fulleyin.

Gün içinde harika başlangıçlar için size önerim, yakın ve orta vadeli planlar yaparak bunları not almanız. Eylülün ilk haftası için, eylül ayı için, bu yılın sonbaharı için, hatta yılın geri kalanı için farklı varış noktaları olan planlar yapabilirsiniz. Bu noktada size tavsiyem, planlarınız arasına mutlaka

en az 1 tane sağlığınızı iyileştirecek,

en az 1 tane fiziksel uyumunuzu (“fit”liğinizi) geliştirecek,

en az 1 tane ruhunuza iyi gelecek,

en az 1 tane de zihninizi/akademik becerilerinizi besleyecek plan dahil etmeniz.

Hedeflerimizi ve planlarımızı yazılı olarak ifade ettiğimizde onlara ulaşma ihtimalimizin daha yüksek olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Dolayısıyla üçlü başlangıç süper pazartesiyi bunun için kullanabiliriz!

Günü en az başladığınız kadar harika bitirmek için gününüz içine sevdiğiniz tarzda bir sportif aktivite ekleyebilirsiniz. Egzersiz sayesinde artan mutluluk hormonları ile ruh halinizi yükselterek, yüksek enerjinin tadını çıkarın.

Yakın ve orta vadeli planlarınızda yer alacak sportif hedefleriniz için destek almak isterseniz, uzaktan eğitim fitness paketlerimi inceleyebilir; sorularınız varsa iletişim formu üzerinden ulaştırabilirsiniz.

Tüm planlarınız ve bu harika güçlü başlangıç için şans ve kararlılık sizinle olsun! 🙂 Sevgiler…

Yorum Yaz

*Zorunlu Alanlar Lütfen zorunlu alanları doldurun

*

*